Prof. Dr. Ayça Tuba ULUSOY

Kimdir?

Samsun Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Ayça Tuba Ulusoy Hacettepe Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Çocuk Diş hekimliği Anabilim Dalı’nda doktora ve uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2022 yılına kadar Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde de lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen İstanbul Biruni Üniversitesi, Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Dalında öğretim üyeliği görevini sürdürmenin yanı sıra, Samsun'da bulunan kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

 
Prof. Dr. Ayça Tuba Ulusoy, yurt içi ve yurt dışı çeşitli saygın dergilerde birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır. Türk Pedodonti Derneği, Uluslararası Pediatrik Diş hekimliği Derneği, Avrupa Çocuk Diş hekimliği Derneği, Uluslararası Dental Travmatoloji Derneği’nin de aktif üyesidir.
 
Çocuk ve genç erişkin diş hekimliğinin tüm alanlarında 20 yıldır çalışan Dr. Ulusoy, Genel anestezi altında diş tedavilerini, Diş kırıkları ve Ağız/Çene yaralanmalarını, Kanal tedavisi ve rejeneratif endodontik tedavileri ve çocuk/genç erişkinlerde estetik tedavileri 2022 yılından beri özel kliniğinde tedavi etmektedir.